top of page
Chci pomoci

Velmi si vážíme každé finanční pomoci, která nám pomáhá,

abychom se mohli rozlétnout za více rodinami.

Ať už jde o jednorázový dar, dlouhodobou finanční podporu

nebo třeba uspořádání benefiční akce - za jakoukoliv

pomoc jsme nesmírně rádi!

Děkujeme!

QR kód pro platbu

Bankovní účet:
2602766686 / 2010
IBAN: CZ09 2010 0000 0026 0276 6686

Pokud chcete na konci roku dostat potvrzení o daru, uveďte prosím do zprávy pro příjemce své jméno, příjmení a emailovou adresu. Případně se ozvěte na konci roku a vše domluvíme. 

PRO VÍCE INFORMACÍ OHLEDNĚ DÁRCOVSTVÍ NÁS MŮŽETE KONTAKTOVAT MAILEM ZDE.

Jednorázový dar

​Jednorázové dary nám pomáhají především s pořizováním pomůcek, které se při herní práci s nemocnými rychle spotřebují (například voskové bločky, samolepky, bublifuky, zápisníčky, akvarelové papíry, čisté korespondenční lístky a známky,...). Také  díky nim můžeme průběžně dokupovat pomůcky, které věnujeme rodinám, aby s nimi sami mohli v těžkých chvílích pracovat (například panenky na lékařskou hru, smyslové pytlíčky a pexesa, antistresové míčky a pomůcky, tištěné materiály k přípravě dětí na zákroky,...).

Pravidelný příspěvek

Díky pravidelným příspěvkům můžeme vybavit kvalitními herními pomůckami dětská oddělení nemocnic, a proškolit lékaře i sestřičky, aby je uměli při své práci šikovně používat. Pravidelné příspěvky nám také umožňují rozšiřovat vlaštovčí tým o nové herní specialisty, abychom mohli létat za více rodinami domů, do více nemocnic a hospiců. A protože aktuálně není možné herní práci hradit pojišťovnou, tyto příspěvky umožňují rodinám, aby pro ně naše programy a služby byly zdarma.

Proč máme o něco větší radost z finančního daru než z darovaných hraček?

Ne vždy může být snadné odhadnout správný materiál nebo typ hraček, které jsou do prostředí nemocnice nebo pro konkrétní typ vyšetření vhodné. Ve Vlaštovce ale máme bohatou praxi a víme, jaké hračky a pomůcky volit, aby byly pro děti co nejlepší. Je pro nás důležité, abychom k dětem nosili kvalitní materiály a vkusné hračky, které zapadají do naší estetiky, a rádi podporujeme české výrobce a ruční výrobu. Nejraději máme věci přírodní, které zútulní prostředí nemocnic, jako třeba dřevo, látky, písek, drátky, kamínky,… Je samozřejmé, že na odděleních, kde je potřeba mít všechno pečlivě vydezinfikované a stoprocentně sterilní, pak používáme i další materiály, které však pečlivě vybíráme a vždy konzultujeme s ošetřujícími.

Máme praxi s chodem nemocnice, s trvanlivostí pomůcek, víme, s jakými hračkami si děti rády a hrají, a s jakými ne zas tolik. Proto si je rádi vybíráme sami. Víme, že každou pečlivě vybranou a prověřenou pomůcku budeme používat smysluplně, naplno, často a s radostí. A tak se nechceme nechat zahrnovat věcmi, které jsou dobře myšlené, ale jen by nám ležely ve skladu.

„Batůžky herních specialistů“ aneb na jaké pomůcky vaši podporu využíváme

Každý vlaštovčí herní specialista nosí za dětskými pacienty několik „batůžků” a v nich velké množství speciálních herních pomůcek.

Proč potřebuje batůžků hned několik? ​Protože během dne navštíví mnoho dětí a každé z nich potřebuje něco úplně  jiného. 

Tak se může stát, že začíná u půlročního Toníka, kterému hraje na zvonkohru a zpívá, aby ho podpořil při odloučení od rodičů, kteří s ním v nemocnice nemůžou být. Pak jde za pětiletým Honzíkem, se kterým si „hraje na operaci“, která ho dnes odpoledne čeká, aby pochopil, proč se po operaci vzbudí v jiném pokoji a jak se u toho bude cítit. Dál pokračuje za sedmiletou Háňou, která má právě brášku na chemoterapii, a tak si s ní hraje na pískovišti a společně staví kouzelnické hrady. Ještě před obědem se zastaví u dvanáctiletého Olivera s poruchou autistického spektra, se kterým si čte z knížky a s loutkou rozehrává příběh ztracené ovečky, který doplňuje nejrůznějšími zvuky a vůněmi. Po obědě pak herní specialista vyrazí za rodiči Klárky, která se před týdnem dozvěděla závažnou diagnózu, a povídá si s nimi o tom, co má Klárka ráda, co by s ní v nejbližší době rádi zažili. Na závěr dne jde ještě za šestnáctiletým Adamem, který se bojí jehel, a společně vymýšlejí, jak nejlépe zvládnout nadcházející odběr krve. Během odběru pak společně řeší hlavolam na tabletu. 

Během dne navštíví herní specialista děti s různými potřebami, v různém věku, s jinými zájmy. Proto má několik batůžků a každý slouží k něčemu jinému. V jednom jsou pomůcky na rozptýlení od nepříjemného zákroku, ve druhém hudební nástroje, ve třetím je panenka a lékařská brašna se zdravotními pomůckami k lékařské hře, ve čtvrté výtvarné potřeby na zvelebení prostoru pokoje nebo zakreslení radosti z povedené operace. Jeden batůžek by zkrátka nestačil. 

bottom of page