top of page
Divadlo pro širokou veřejnost, odborníky a rodiny pacientů

Jsme rádi, když můžeme o vážných věcech vyprávět s nadhledem, lehkostí a trochou nadsázky. Proto využíváme divadlo, které umožňuje otevírat těžká témata citlivě i s humorem. Je pro nás důležité, abychom téma ukázali způsobem, který nebude pro diváky zatěžující a traumatizující, ale abychom jej zároveň nezlehčovali.

Ve spolupráci s Nadací rodiny Vlčkových jsme vytvořili divadelní inscenaci Na každý chvilce záleží, která vypráví příběh rodiny s vážně nemocným dítětem. Ačkoliv jde o náročné téma, díváme se na něj spíše z komické stránky. Divák si tak může v bezpečí fikce díky mnoha komickým situacím v příběhu sám o tématu přemýšlet nebo se jen nechat bavit výbornými herci.

Misa_Viola-79.jpg
Na každý chvilce záleží

Jak asi vypadá narozeninová oslava, kterou připraví rodiče svému pubertálnímu dospívajícímu synovi jako překvapení? Co určitě ve svých 17ti letech nechcete zažít? A komu bude nakonec víc trapně?

 „Když mi bylo asi sedm, a vy jste byli na mojí vánoční besídce, stál jsem na pódiu mezi ostatníma dětma, který se strašně bály, až se jim třásl hlas, a některý i brečely… A holky si pořád nervózně vytahovaly punčocháče. Stál jsem tam úplně klidně a nemohl se dočkat, až začneme zpívat Narodil se Kristus Pán. Nebál jsem se, protože ty jsi mi, tati, řekl večer před tím: ‚Není důležitý, co se bude dít, ale jak si to užiješ. Užij si každou vteřinu a všechno bude dobrý.‘ A tak jsem tam stál a užíval si každou vteřinu. A všechno bylo dobrý. Užíval jsem si, že brzy budou Vánoce, že kolem mě všichni zpívají, a že se můžu nadechnout… Otevřel jsem oči a vy jste se přede mnou drželi za ruku a smáli se, protože jste viděli, že já mlčím a jenom poslouchám… A já byl šťastnej, že jste tam se mnou… Pak začala poslední sloka, a tak jsem rychle zavřel oči, abych si jí ještě mohl užít, než skončí. A v tu chvíli jsem pochopil, co znamená, že na každý chvilce záleží.“

​​

Příběh o komunikaci a rodičovské lásce vznikl ve spolupráci s Nadací rodiny Vlčkových, a my jsme rádi, že díky ní můžeme našim divákům kromě pobavení také s humorem a nadhledem přiblížit téma paliativní péče. 

Režírovala a napsala: Michaela Váňová

Hudbu složil: Ondřej Rychlý

Hrají: Klára Trojanová, Luboš Veselý, Vojtěch Franců

Délka představení: 70 min

Inscenaci pravidelně uvádíme pro širokou veřejnost ve Werichově vile v Praze, kde si můžete také zakoupit vstupenky. Také s ní ale jezdíme na objednání i v rámci paliativních konferencí nebo pro pacienty a jejich blízké v hospicích kdekoliv v České republice. Pokud si nás chcete objednat i do svého města, kontaktujte nás zde.

Další informace a podrobnosti o termínech uvádění najdete tady:

Logo Werichova vila
Logo Kudy z nudy
bottom of page